יום רביעי, 06.07.2022 שעה 23:03

וילי: אולי הקבוצות לא הבינו מה זו רשימת המתנה

מאמן הנבחרת יצא נגד הקבוצות, לאחר שגילה ששחקנים שרצה לזמן לא נמצאים בארץ: "מעצבן, אולי צריך להסביר שוב". נאתכו לא כשיר לאיי פארו מחר ב-21:45

|
שחקני נבחרת ישראל (שחר גרוס)
שחקני נבחרת ישראל (שחר גרוס)

וילי רוטנשטיינר, מאמן נבחרת ישראל, דיבר הערב (ראשון) במסיבת העיתונאים לקראת ההתמודדות נגד איי פארו מחר (שני) ב-21:45, זאת במסגרת המחזור האחרון של בית 6 במוקדמות מונדיאל 2022. במשחק שיערך האצטדיון בנתניה, הבחורים בכחול-לבן ירצו לסיים את הקמפיין בצורה טובה עם ניצחון על הנבחרת הנורדית, שכמובן יסייע להם בהשגת המקום השלישי בבית. כעת, לאוסטריה ולישראל יש את אותו מספר הנקודות, אך לנבחרת יש הפרש שערים עדיף. 

לקראת המשחק, הנבחרת בחרה להודות לכל עובדי ההתאחדות על התמיכה והעבודה שנעשתה בקמפיין, בטקס שנערך על כר הדשא במהלך האימון המסכם. בטקס נכח גם מנהל הנבחרת, גיא פורטניאגין, שיסיים את תפקידו אחרי המשחק. השחקנים שפתחו בהרכב נגד אוסטריה, ערכו אימון קל בלבד, בזמן שהקפטן, ביברס נאתכו, שייעדר, צפה באימון מהצד.

רוטנשטיינר ונאתכו לקראת איי פארו

המאמן, לא הסתיר את עצביו מכך שחלק מהשחקנים שהיו ברשימת ההמתנה למשחק, ואותם רצה לזמן, לא נוכחים כלל בארץ: “הייתי עצבני על זה כי אני חושב שאני צריך להסביר שוב מה זו רשימת המתנה. זו רשימה שאני מכין מראש למקרה שהנבחרת צריכה אותך. אם יש מצב שאני צריך שחקן, הוא חייב להיות מוכן ולא להיות בחופשה או משהו. במקרה של גבי קניקובסקי ושחר פיבן, השניים מוכנים, הם התאמנו בבוקר, זה נכון, אבל כעסתי על המקרים האחרים כי זה ברור מה זו רשימת המתנה, אולי לא הבינו פה מה זה וצריך להסביר שוב”.

דור פרץ ושחקני נבחרת ישראל (שחר גרוס)דור פרץ ושחקני נבחרת ישראל (שחר גרוס)
שחר פיבן (שחר גרוס)שחר פיבן (שחר גרוס)
אביב אברהם (שחר גרוס)אביב אברהם (שחר גרוס)

האוסטרי שוב נשאל על עתידו וסרב להתייחס לנושא: “אני מתמקד רק במשחק ולא בסיכומים, נעסוק בזה אחרי הקמפיין והניתוח שלו, אז נדבר על העתיד. יש לי חוזה עד מאי וזו העבודה שלי. אם תהיה החלטה אחרת משני הצדדים, אני פתוח להכל”. 

בנוגע לבעיות בהגנה של הנבחרת, הסביר המאמן: “אם היו לי פתרונות במשחק האחרון הייתם רואים אותם. עבדנו על הקטע של ההגנה ועל השיפור של שחקני ההגנה, אבל זה לא רק הרביעייה או החמישייה האחורית, זה כל הקבוצה. אם אתה מנתח, אז 45 דקות הייתה מחצית טובה הגנתית, אז למה לשנות טקטיקה שרצים טוב? דיברנו בהפסקה על המוטיבציה והפן המנטלי. בסיום וגם לקראת איי פארו התמקדנו בזה שהיו שתי מחציות שונות באופן קיצוני מבחינת היכולת”. 

וילי רוטנשטיינר (שחר גרוס)וילי רוטנשטיינר (שחר גרוס)
גבי קניקובסקי (שחר גרוס)גבי קניקובסקי (שחר גרוס)
אופיר מרציאנו ואיתמר ניצן (שחר גרוס)אופיר מרציאנו ואיתמר ניצן (שחר גרוס)

עוד הוסיף: “אם אתה לא מכבד את היריב אתה יכול להיות מופתע. צריך לעבוד קשה כדי לנצח וזו המטרה. אנחנו במצב לא פשוט, איבדנו את הקפטן עם פציעה ואת מלך השערים שלנו גם. הייתה הרבה עבודה בזמן קצר וזה כלל לדבר עם השחקנים אחרי ההפסד באוסטריה, לשלב את הזימונים החדשים, לעזור לאלון חזן עם הנבחרת הצעירה ולהתכונן תוך כדי הניתוח של המשחק הקודם. אני מסופק ממה שעשינו ועכשיו מתמקדים במשחק מול איי פארו והמטרה היא לנצח, אחר כך נדבר על העתיד”. 

שון וייסמן ואיתן טיבי (שחר גרוס)שון וייסמן ואיתן טיבי (שחר גרוס)

הקפטן, ביברס נאתכו, חשף כי הוא לא הולך לשחק ולמעשה סיים את הקמפיין: “אני לא כשיר ולא יכול לשחק. אני מקווה שבקרוב יהיה בסדר עם הבעיה הרפואית האישית שלי”. בנוגע למשחק האחרון, הוסיף הקשר: “המחצית השנייה באוסטריה הייתה מאוד מאכזבת, בעיקר הדרך, זה לא קרה בגלל שלא שיחקתי. היו רגעים טובים ולא טובים, ישבנו על הטעויות ניסינו לתקן וללמוד וזה מאכזב לסיים ככה משחק שהתחלנו בצורה טובה”.

הקפטן גם סיכם את הקמפיין כולו: “היו רגעים טובים ופחות טובים בקמפיין, מחר צריך להיות במאה אחוז ריכוז ולנצח. לא לחשוב שבאים מול נבחרת חלשה כי ראינו שהיא עשתה בעיות לנבחרות אחרות בבית. זה יכול להיות מוקש גדול”. 

ביברס נאתכו (שחר גרוס)ביברס נאתכו (שחר גרוס)

לסיכום, גם הקפטן התייחס לעתידו בנבחרת: “כל עוד אני חלק, אז אני פה. ברגע שיגיע הרגע לקבל החלטות, נקבל אותן עם אנשי ההתאחדות והמאמן שיהיה פה. כרגע אני פה, לא יודע כמה זמן אני לא אהיה כשיר, אבל היה לי חשוב להישאר לפחות עד המשחק ואני מקווה לעזור מהצד”. 

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו