יום רביעי, 17.08.2022 שעה 15:56

אלי לוי: האליפות לא חד פעמית, לא נעצור באחת

מאמן הנוער של מ.ס אשדוד בראיון ל-ONE: "אחליף את בן שמעון ביום שיעזוב", המנטליות ("אני ופרדי ווינרים") וההמשכיות ("נוכיח שזו לא הייתה הבלחה")

ליגת העל 22-23
00-00הפועל חיפה1
00-00סקציה נס ציונה2
00-00הפועל ירושלים3
00-00הפועל ת"א4
00-00בני סכנין5
00-00מכבי חיפה6
00-00מכבי נתניה7
00-00בית"ר ירושלים8
00-00הפועל ב"ש9
00-00מ.ס אשדוד10
00-00עירוני ק"ש11
00-00הפועל חדרה12
00-00מכבי ת"א13
00-00מכבי בני ריינה14
לוח משחקים
 • הפועל חיפה
 • שבת, 20/08, 18:00
 • הפועל ת"א
 • הפועל ירושלים
 • שבת, 20/08, 19:00
 • הפועל חדרה
 • מכבי נתניה
 • שבת, 20/08, 20:00
 • בית"ר ירושלים
 • בני סכנין
 • שבת, 20/08, 20:15
 • מכבי חיפה
 • הפועל ב"ש
 • ראשון, 21/08, 20:00
 • מ.ס אשדוד
 • מכבי ת"א
 • ראשון, 21/08, 20:15
 • מכבי בני ריינה
 • סקציה נס ציונה
 • שני, 22/08, 19:00
 • עירוני ק"ש
|
אלי לוי (ראובן שוורץ)
אלי לוי (ראובן שוורץ)

מאמן הנוער של מועדון ספורט אשדוד, אלי לוי, ניפץ תקרת זכוכית בת 13 שנים של הגמוניה. אבל לא רק הוא. כל המועדון מהדרום, כל מי שהיה חלק בהישג ההיסטורי של קבוצת הנוער, כולל פרדי דוד, המנהל המקצועי של מחלקת הנוער.

אם בשנים האחרונות ליגת העל לנוער הייתה רגילה לראות את מכבי תל אביב, מכבי חיפה ומכבי פתח תקוה מניפות את הצלחת, הרי שבעונה האחרונה, בתום מאבק צמוד מתמיד, הדולפינים רשמו אליפות ראשונה בליגת העל לנוער, אחרי שבעונה שעברה הקבוצה הניפה את גביע המדינה לנוער ובעונה קודם לכן עשתה עלייה מהליגה הלאומית לנוער.

אחרי החגיגות הממושכות בעיר, המאמן בן ה-47 מזכיר לכולם שצריך לקחת הכל בפרופורציה וכי החופש, שכולם מדברים עליו כרגע, הוא לא באמת חופש. לפחות לא עבור מאמן והצוות המקצועי שלו.

אלי לוי (שחר גרוס)אלי לוי (שחר גרוס)

“אני ופרדי ווינרים ותחרותיים, רצינו לקחת את המועדון צעד אחד קדימה”

"ההכנות הן בשיאן", מספר אלי לוי ל-ONE. "בימים אלה, בזמן שרבים מהאנשים מוצאים את עצמם מבלים, אני עובד לצד חבריי לצוות המקצועי, לילות כימים, בכדי להגיע לאימון הראשון שיתקיים בשבוע הבא במוכנות שיא. זו התקופה שאנחנו עובדים הכי קשה שרק אפשר, בכדי שהעונה הבאה תהיה מוצלחת אף יותר מזו שהייתה כאן במועדון ספורט אשדוד".

חוזרים אחורה. אחרי מאבק קשוח, אשדוד עושה היסטוריה בעיר וזוכה באליפות ליגת העל לנוער.
"היה מאבק עיקש מאוד. הכל עוד מתחילת השנה, כשצריך להודות על האמת, לא ידעתי איך לאמוד את הקבוצה ולאן אנחנו מכוונים. כשהתחלנו את משחקי האימון, ידעתי באיזה חומר שחקנים מדובר, וידעתי שאנחנו יכולים להיצמד לחלק העליון של הטבלה ולהיצמד לקבוצות כמו מכבי והפועל תל אביב, מכבי חיפה ומכבי פתח תקוה. בכדי שהעסק הזה יצליח, עבדנו מאוד מסודר. בנינו לעצמנו מטרות לטווחים קצרים וכשראינו שאנחנו שם – העלנו את הרף והמטרה העיקרית החלה להתבהר".

"ראינו שאנחנו לא פחות טובים מאף קבוצת צמרת אחרת. הילדים התחילו להתחבר ולהאמין זה בזה. חד וחלק, אני אומר, שהאליפות הזו, שייכת לילדים הללו. זו לא אליפות של אחד בדור. מאז שפרדי דוד הצטרף, כמי שעבד תחתיו בהפועל רמת גן, הרבה דברים השתנו כאן. אני חושב שתמיד היו באשדוד שחקנים מוכשרים ואיכותיים. היו קבוצות טובות, אבל אף פעם לא כיוונו את המטרה למצוינות, שאפשר לשלב את זה עם תארים. בבסיס שלנו, אני ופרדי מאוד ווינרים ותחרותיים ורצינו לקחת את המועדון צעד אחד קדימה. זה התחיל בעליית ליגה, אחר כך לקחנו את הטורניר של המונדיאליטו, בשנת הקורונה זכינו בגביע המדינה והעונה, במתיקות יתרה, הנפנו את צלחת האליפות. זו היסטוריה וזה היה מטורף לגמרי".

פרדי דוד (לילך וויס-רוזנברג)פרדי דוד (לילך וויס-רוזנברג)

“זו לא אליפות חד פעמית כמו של קריית שמונה בבוגרים”

אפשר להגיד שהפרתם את ההגמוניה של המועדונים הגדולים?
"אני לא יודע אם זו הפרה של ההגמוניה הזו, אבל מ.ס אשדוד רוצה ומכוונת להיות שותפה מלאה לחבורה הזו על בסיס קבוע. אנחנו מכוונים לשם. במהלכים שנרקמים כאן במחלקה, בשחקנים שמביאים הנה, בתנאים, באנשי הצוות שלא מפסיקים לעבוד. רואים שאפשר לגדל כאן דור מוכשר וכישרוני ולהוציא השחקנים לקבוצה הבוגרת, שזה הדבר הכי חושב כאן מבחינת המועדון. בשורה התחתונה, אפשר לשלב את זה עם תארים ולכן אנחנו כאן. זו לא אליפות חד פעמית כמו שעשתה קבוצת הבוגרים של הפועל קריית שמונה בליגת העל".

כמה לחץ השתחרר אחרי הניצחון על הפועל תל אביב במסגרת המחזור האחרון?
"כדורגל זה משחק של לחץ, אבל מי שלא יכול להתמודד עם זה, לא יצליח לקחת הישגים ותארים. אצלי, באופן אישי, השתחרר הרבה מאוד לחץ, כי מאוד רציתי שהילדים האלה יניפו בסוף העונה את צלחת האליפות. זה היה כל כך מגיע להם. אני יודע כמה הם רצו את זה. ישב עליהם קוף גדול מאוד, אחרי שבעונה שעברה היו שם שמות מפוצצים כמו עוז בילו, שלו הרוש, חמזה מוואסי, ניר חסון, שחקנים שהגיעו לקבוצה הבוגרת וכל הזמן הזכירו להם אותם. כל הזמן זה הדהד להם בראש והם אמרו לעצמם 'אלה? אנחנו נעשה יותר מהם'. זה הישג שייזכר לשנים ארוכות".

אם נתעלם רגע מתעודת הפרו שקיבלת, באופן אישי – מרגיש שהתפתחת כמאמן?
"בשלוש השנים שאני כאן, אין ספק בכלל. התחלתי בתור עוזר מאמן מאוד דומיננטי וחשבתי שאני כבר מספיק בשל בכדי לקחת קבוצה בוגרת ולאמן אותה. כשקיבלתי את הקבוצה הצעירה של אשדוד, הבנתי כמה אני צריך עוד לחוות את הלבד בכדי להגיע לרמה גבוהה עוד יותר. כל שנה הרגשתי שאני צומח בזכות כל המעטפת שהייתה כאן. אין תרופה לניסיון, ככל שאתה מאמן יותר שנים, יש לך יותר ניסיון ואתה יכול להתפתח עוד יותר. אני שמח שהתחלתי מהנוער וראיתי איך המערכת עובדת מלמטה למעלה. היום אני בשל ויודע שיכול לאמן קבוצה בוגרת".

אלי לוי (שחר גרוס)אלי לוי (שחר גרוס)

“אני זה שיחליף את רן בן שמעון ביום שיעזוב”

מה הלאה? קבוצת הבוגרים, אופציה אחרת, או שטוב לך איפה שאתה עכשיו?
"קודם כל, מאוד טוב לי איפה שאני נמצאת כרגע. לקבוצה הבוגרת יש את רן בן שמעון, שעושה עבודה מצוינת וראינו למה הוא מסוגל כבר. הגענו להחלטה משותפת, אני והמועדון, שאני זה שיחליף את רן ביום שהוא יעזוב ואני מקווה שזה יקרה רק למקומות טובים ובנסיבות טובות. עוד פעם, אנחנו מדברים על משהו שלא קרה עדיין. יש לי המטרות שלי, יש לי הקבוצה שלי, אני יודע טוב מאוד מה מצופה ממני נכון לכרגע. היו לי הצעות נוספות מהליגה לאומית, למשל. אבל החלטתי עם עצמי שאני נשאר עם הנוער והקבוצה הבוגרת הראשונה שאני רוצה לאמן זו מועדון ספורט אשדוד, במידה וזה יקרה באמצע העונה, בסופה או בעתיד".

נבחרת הנוער. הישג אדיר. לא ראינו בהרכב ולו שחקן אחד מהאלופה. צובט?
"בגדול, אני מרגיש שלא העריכו את השחקנים שלנו מספיק. אופיר חיים הוא חבר טוב והיו לנו לא מעט שיחות בהקשר הזה. יש לנו שחקן אחד בסגל של הנבחרת, שהיה בעבר שחקן הרכב ובטורניר האחרון לא היה שחקן הרכב. אמרתי גם לאופיר, שאני חושב שלפחות עוד שלושה – ארבעה שחקנים מהסגל שלי ראויים לנבחרת הנוער, אבל בוא ניתן להם את הכבוד הראוי כי הם עשו היסטוריה. אני מאמין שבעתיד עוד נראה חלק מהאלופים שלנו מתברגים בנבחרת".

רן בן שמעון ושחקני מ.ס. אשדוד באימון. "אחליף אותו ביום שיעזוב" (שחר גרוס)רן בן שמעון ושחקני מ.ס. אשדוד באימון. "אחליף אותו ביום שיעזוב" (שחר גרוס)

לוי יודע שהעונה הקרובה הולכת להיות אחרת מזו שקדמה לה. שאר הקבוצות בליגה צפויות להתייחס אליה כאלופה וקבוצה פייבוריטית, ולא כקבוצה שהייתה בעבר. "השנה, אנחנו לא נהיה מ.ס. אשדוד, אלא מ.ס. אשדוד האלופה. על כן, נצטרך להוציא מעצמו הרבה יותר מבעונה הקודמת, בכדי להוכיח לכולם שזו לא הייתה הבלחה חד פעמית. אנחנו ראויים לכבוד הזה. אנחנו רוצים המשכיות. כמו שקריית שמונה הוזכרה, צריך להמשיך את זה. לא לעצור באליפות אחת וזהו. יש לא מעט קבוצות, כמונו, שלקחו אליפויות ונעלמו מהמפה. כפי שאמרתי. אנחנו מסמנים מטרות קטנות. אם לא הנוער, אז הבוגרים יעשו זאת".

מבין כל הסגל של אלופת ליגת העל לנוער של מועדון ספורט אשדוד, החלו להתאמן בקבוצה הבוגרת, תחת שרביטו של רן בן שמעון השחקנים הבלם שקד חכמון, שהיה לקפטן הקבוצה, המגן השמאלי סהר רביבו ושחקן הכנף המצטיין אדיר לוי, שכבש העונה לא פחות מ-19 שערים בכל המסגרות.

אדיר לוי חוגג. הסקורר של קבוצת הנוער בעונה החולפת (לילך וויס-רוזנברג)אדיר לוי חוגג. הסקורר של קבוצת הנוער בעונה החולפת (לילך וויס-רוזנברג)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו