יום ראשון, 16.01.2022 שעה 22:04

גיבורים: משלחת השחייה הפראלימפית נחתה

אחרי שזכו ב-8 מדליות, מתוכן 6 בצבע זהב, הנבחרת זכתה לקבלת פנים חמה בנתב"ג. מליאר: "לא צפיתי לכזאת תמיכה", המאמן ביננסון: "מקווה שנקבל עזרה"

2 תגובות |
חברי המשלחת הפראלימפית (איציק בלניצקי)
חברי המשלחת הפראלימפית (איציק בלניצקי)

אחרי שזכתה ב-6 מדליות זהב, מדליית כסף ומדליית ארד וגרפה 8 מ-9 המדליות בהן זכתה ישראל עד כה במשחקים הפראלימפיים בטוקיו, נבחרת השחייה הפראלימפית של ישראל נחתה היום (ראשון) בארץ וזכתה לקבלת פנים חמה בנתב״ג.

עם הגעתם של השחיינים ארצה אמר יו"ר הוועד הפראלימפי, ד"ר שוקי דקל: "ברוכים הבאים גיבורי העל עטורי התהילה. אני ועם ישראל צפינו בכם, התרגשנו מכם ואנו גאים מאוד בהישגים המדהימים שהבאתם. גרמתם לנו לשמוע את התקווה 6 פעמים, כשברקע ראינו את דגל ישראל מונף בטוקיו בראש התורן, מתבדר ברוח הפראלימפית מול צופים מכל העולם״.

עוד הוסיף: ״תודה למאמן יעקב ביננסון על הדרך המופלאה שעשה איתכם ותודה לכל הצוות המקצועי. ברוכים הבאים הביתה, אני מאחל לכולכם חג שמח ושנת בריאות והצלחה״.

דדאון: "שמח שהצלחנו להביא גאווה למדינה"

מארק מליאר, שזכה בשתי מדליות זהב ובמדליית ארד וקבע שני שיאי עולם, אמר לאחר נחיתתו בנתב״ג כאשר נשאל על משקלן של המדליות: ״זה קצת יותר מקילו וחצי, בדקנו. זה כבד אבל כיף, אני מוכן ככה כל הזמן לחזור עם המשקל הזה עליי  וזהו אין תלונות. לא ציפיתי לכזאת קבלה פנים ולא לכל התמיכה שהייתה כל הזמן בארץ וגם לחשיפה שהייתה לנו. דמיינתי את ההישג הזה האמת, אבל לא חשבתי שזה יהיה ככה. אני מאוד שמח ידעתי שזה אפשרי״.

התחושה להיות על הפודיום ולשמוע את התקווה: ״זה כיף מאוד, אתה רואה את כל העבודה שעשית מתגשמת ושהצלחת אין יותר כיף מזה. עשינו הכנה מעולה גם תוך כדי הקורונה הממשלה ושאר והגופים איפשרו לנו להתאמן, התקופה הכי ארוכה שלא התאמנו הייתה שבוע שזה מעולה ביחס לשאר העולם כמובן שזה אחת מהסיבות וזהו. מאמן מעולה, מעטפת גם מעולה ושזה הכל ביחד זה עובד. מסר לילדים? כל אחד צריך למצוא משהו שהוא טוב בו, להתמקד בו ולעבוד קשה ובטוח תצליחו״.

מארק מליאר (איציק בלניצקי)מארק מליאר (איציק בלניצקי)

עמי דדאון, שזכה בשתי מדליות זהב ובמדליית כסף ושבר את שיא העולם ב-200 מטר חופשי, סיפר: ״אני בהחלט שמח להיות פה עם המשפחה שלי וכל האהובים שלי, אני שמח שהצלחתי להביא הרבה גאווה למדינת ישראל, אני מודה לכל עם ישראל על התמיכה מהבית ומכל מקום זה העונג והכבוד שלי לייצג אותכם ועשיתי את זה בכבוד ובאהבה ואני מקווה מאוד שאני אמשיך לעשות את זה. יקח לי זמן לעכל אני עדיין לא מעכל. אני יכול לומר שמההתחלה מאוד התחברתי לבריכה, אני באתי על מנת להוכיח את היכולות שלי, בלי פחד. חוץ כמובן מהנפילה בחופשי והפסילה הייתי צריך לקום ולהתחיל מהתחלה ודיברתי עם המאמן המנטלי והוא מאוד עזר לי  בוריס גינזבורג שאני רוצה להודות לו, אני רוצה להודות למאמן שלי יעקב ביננסון ולכל הנותנות חסות. זה היה קמפיין של 5 שנים  ביחס לישראל בהחלט הבאנו הישג מרשים.״

עמי דדאון (איציק בלניצקי)עמי דדאון (איציק בלניצקי)

המאמן יעקב ביננסון, שהוביל את מארק מליאר, עמי דדאון ואיאד שלבי, שזכה בשתי מדליות זהב נוספות, שבר שיא עולם ב-150 מטר מעורב אישי והפך לערבי הראשון שזוכה במדליות אולימפיות או פראלימפיות עבור ישראל, סיפר על ההישג המדהים: ״ "הספורטאים שלי לא הפתיעו אותי מבחינת התוצאות, אבל כשנוסעים לאולימפיאדה לא יודעים מה יהיה עם המתחרים, אז כשנסעתי לשם המטרה שלי, אם הייתי אומר 3 זהב אז כולם היו צוחקים ואומרים שהייתי שמח גם עם זהב אחד וזה נכון, זו האולימפיאדה הראשונה שיש לי בה מדליית זהב. לספורטאים שלי יש 8 מדליות מטוקיו ובכל 4 האולימפיאדות הקודמות שהייתי בהן הייתה רק מדליסטית אחד - ענבל פיזארו, שבעצם בזכותה כל הנבחרת הזאת קיימת”.

איאד שלבי (איציק בלניצקי)איאד שלבי (איציק בלניצקי)

עוד הוסיף: “התוכנית מקסימום שלנו התבצעה עם 8 מדליות בעזרת תוצאות יוצאות מן הכלל, ואני מקווה מאוד שקודם כל מדינת ישראל תבנה תוכנית המשך כדי שהספורטאים יוכלו ללמוד וללכת לצבא. יש לי תוכניות שבניתי ואני מקווה שנקדם אותם והספורטאים ילכו בדרך הנכונה ומדינת ישראל תעזור ולא יזכרו בנו רק כשאנחנו מצליחים. בשביל לבנות את הספורט הפראלימפי צריך להתחיל לעבוד כבר עכשיו ל-2028 ולעבוד עם הילדים כדי שבלוס אנג'לס תהיה לנו הצלחה לא פחות מעכשיו".

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30