יום ראשון, 16.01.2022 שעה 20:45

הכי מוצלחת מאז אתונה: מספרי המשלחת בטוקיו

הזכייה ה-2 של דדאון בזהב הייתה למדליה ה-9 של ישראל במשחקים הפראלימפיים. כל המידע על השיאים, הספורטאים, השליטה של השחייה וחלוקת המדליות בפנים

2 תגובות |
המשלחת הפראלימפית הישראלית (רון בולטין)
המשלחת הפראלימפית הישראלית (רון בולטין)

התשיעית במספר. המשלחת הישראלית במשחקים הפראלימפיים בטוקיו ממשיכה לעשות חיל כאשר הזכייה של עמי דדאון היום (חמישי) במדליית הזהב במשחה ה-50 מ’ חופשי קבעה שיא זכיות מאז המשחקים באתונה ב-2004.

זאת מדליית הזהב השישית של המדינה  ומדובר בהישג שיא מאז 1988. למעשה, ישראל זכתה ביותר מדליות זהב במשחקים הפראלימפיים בטוקיו מאשר ב-2004, 2008, 2012 ו-2016 ביחד.

הפעם האחרונה שהיה מספר כה גבוה של זכיות במדליות עבור המשלחת הישראלית היה ב-2004 אז הנבחרת חזרה עם 13 מדליות, בבייג'ינג 2008 חזרה המשלחת עם 6 מדליות ובלונדון 2012 עם 8. השליטה של ענף השחייה ברשימת המדליות ברורה – 8 מתוך 9 המדליות של ישראל הגיעו משם בעוד מדליה אחת נוספת נרשמה מענף החתירה.

פירוט המדליות

עמי דדאון –  3 מדליות: 2 זהב ו-1 כסף.
השחיין הישראלי זכה בשליש ממספר המדליות של המשלחת כולה כאשר אף אחד כבר לא זוכר שפתח את המשחקים בטוקיו עם פסילה ב-100 מ’ חופשי. המדליה הראשונה בה זכה הייתה הכסף במשחה ה-50 מ’ מעורב אישי עם קביעת שיא ישראלי, בהמשך גם קטף את הארד ב-200 מ’ חופשי והיום כאמור השלים ‘דאבל’ עם מדליית זהב שנייה וקביעת שיא פראלימפי חדש.

עמי דדאון (קרן איזקסון)עמי דדאון (קרן איזקסון)

מארק מליאר – 3 מדליות : 2 זהב ו-1 ארד.
כמו דדאון, גם מליאר רשם 3 זכיות בטוקיו. הראשונה הייתה מדליית זהב בלתי נשכחת כאשר ניפץ את שיא העולם במקצה 200 מ’ מעורב אישי. בהמשך, הוסיף השחיין עוד זהב לרשימת ההישגים שלו כששבר גם את שיא העולם ב-400 מ’ ולבסוף קינח עם זכייה בארד ב-100 מ’ גב.

מארק מליאר (קרן איזקסון)מארק מליאר (קרן איזקסון)

איאד שלבי – 2 מדליות זהב
שלבי הפך לישראלי-ערבי הראשון שזוכה עבור ישראל במדליה במשחקים הפראלימפיים או האולימפיים כשסיים ראשון ב-100 מ’ גב. הדבר לא הספיק לשחיין שקטף היום זהב שני ב-50 מ’ גב.

איאד שלבי (קרן איזיקסון)איאד שלבי (קרן איזיקסון)

מורן סמואל – מדליית כסף
החותרת הישראלית היא הנציגה היחידה של המשלחת ברשימת המדליות שלא מגיעה מענף השחייה. היא סיימה שנייה ב-2,000 מ’ חתירה ובחלט הביאה הרבה גאווה לענף.

מורן סמואל עם מדליית הכסף (צילום: לילך וייס)מורן סמואל עם מדליית הכסף (צילום: לילך וייס)
אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30