יום רביעי, 06.07.2022 שעה 04:28

מחאה בעקבות היחס למועדון השייט בעיר בחיפה

תושבי אזור חיפה ושייטים רבים מחו על היחס של קברניטי העיר כלפי מועדון השייט חיפה, שקיבל הודעת פינוי מהחוף השקט. נערכה הפגנה מול בית העירייה

|
ההפגנה מול עיריית חיפה (איגוד השייט בישראל)
ההפגנה מול עיריית חיפה (איגוד השייט בישראל)

תושבי אזור חיפה ושייטים רבים הפגינו היום (שלישי) מול עיריית חיפה במחאה על היחס של קברניטי העיר כלפי מועדון השייט חיפה, שקיבל הודעת פינוי מהחוף השקט. בזמן שהשיחות בין הצדדים תקועות, נערכה הפגנה מול בית העירייה. למקום הגיעו אנשי מועדון בשייט לדורותיהם וקבוצות נוספות מרחבי האזור.

ליאור אלפסי, שעומד בראש המועדון, אמר: “התוכנית של העירייה היא למחוק את החוף ששימש את אלפי הילדים שחונכו בו לאורך בשנים ולבנות שם מעגנה ליאכטות במקום. בהסכם שמנסים לכפות עלינו יש המון סעיפים חד צדדיים, באחד מהם העירייה דורשת שבמידה ויתחיל בחוף תהליך בנייה היא תוכל לעצור לנו את הפעילות ללא הגבלת זמן תוך 30 יום, מבלי לתת פתרון חלופי. לא נוכל להסכים לזה”.

השייטת נינה אמיר, שהשתתפה במשחקים האולימפיים בריו 2016, פרסמה פוסט בפייסבוק בו כתבה בין היתר: “עמותת שייט חיפה, מועדון שייט תחרותי, פועל בחוף השקט כבר עשרות שנים ולא יכול להיעלם. מעבר לפועלו כמועדון תחרותי, שייט חיפה פועלים עם ילדים על הרצף האוטיסטי ונותן להם מקום שקט ובטוח. גם עליהם תרצו לוותר? בתור חיפאית, אני מתביישת. לפעול נגד מקום שהביא כל כך הרבה כבוד לעיר, נגד אנשים שנותנים מעצמם ללא כל היסוס, ובעיקר נגד ילדים שמצאו את הבית השני שלהם, מקום שרק יעזור להם להשתפר כבני אדם, על העוצמה שמונעים מהם לגלות והאש הפנימית שלהם שפשוט מכבים”.

“מועדון שבסיס פועלו היא האהבה לים, האהבה אחד לשני וההבנה שהביחד יותר חזק מהכל. עיריית חיפה והעומדת בראשה שמתגאה בפועלה ואמורה לבנות ולחזק את העיר, לשפר אותה למען תושביה, לוקחת את המקום הטהור שפועלו רק טוב, מקום שאאחל לכל אחד להכיר וזורקת אותו לפח. במילים אחרות - לוקחת בעלות על ההישגים בלי לתת מילימטר של כבוד. לקבל החלטות קרות על הדף, בלי לדעת ולראות מה נעשה בפועל בשטח זה הכי קל, בלי לראות את מי שנפגע ואת התהליך שקוטעים. על המקום הזה לא מוותרים”.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו