יום רביעי, 10.08.2022 שעה 23:18

עובדי וינגייט מאיימים להכריז על סכסוך עבודה

שוב בעיות? ועד העובדים במכון זועם לאחר שלטענתו בוצעה חסימה לחשבון המייל של היו"ר קותי דרעי, שסיפר: "לתדהמתי נחסמתי במערכת". הפרטים בפנים

|
העובדים עם ראשי מכון וינגייט (פרטי)
העובדים עם ראשי מכון וינגייט (פרטי)

שוב בעיות במכון וינגייט? ועד העובדים מאיים להכריז על סכסוך עבודה באופן רשמי, לאחר שלטענתו בוצעה חסימה לחשבון הדואר האלקטרוני של יו"ר הוועד קותי דרעי כך שהוא לא יכול לתקשר עם העובדים. מנגד, במכון טוענים כי חשבון המייל שלו פתוח וכי אין בעיה.

יו"ר ועד העובדים, קותי דרעי, שלח היום (רביעי) מכתב למנכ"ל מכון וינגייט, שי אברהמי וטען: "בעידן הדיגיטלי קשר ישיר בין יו"ר ועד העובדים לעובדים מתבצע מזה שנים רבות באמצעות מערכת הדואר האלקטרוני הפנימית. אתמול בשעות אחר הצהריים שלחתי עדכון לעובדים בדבר זכאותם למימוש אגודות המקצועיות, כמוסכם במסגרת ההסכם הקיבוצי שנחתם ב-12 במאי. לתדהמתי קיבלתי הודעת מערכת שבוצעה חסימה ושאני לא מורשה לשלוח דוא"ל לקבוצת העובדים".

לדבריו, "פניתי למחלקת המידע לברר את פשר העניין, ובתגובה הובהר לי כי סמנכ"לית הכספים פני דרורי נתנה הוראה לחסום את ועד העובדים מלשלוח דוא"ל קבוצתי לעובדים. בעקבות זאת פניתי לסמנכ"לית, ולא קיבלתי מענה. משכך ולאור חומרת המעשה, שכל כולו נועד לפגוע בוועד העובדים, להשתיק את ועד העובדים, למנוע העברת מידע ועדכונים חיוניים, וחמור מכל פגיעה בחופש הביטוי של ועד העובדים ובזכות היסוד של ועד העובדים לקשר ישיר עם העובדים בעידן הדיגיטלי".

בעקבות זאת, פנה יו"ר ועד העובדים למנכ"ל המכון והבהיר: "אני פונה אליך בדרישה למתן הוראה מיידית להשבת המצב לקדמותו, וזאת באופן מיידי. ככל שתבחר להתעלם מפנייתי, ועד העובדים יפעל בכל האמצעים העומדים לרשותו, לרבות בקשה להכרזה על סכסוך עבודה, ולו לאור העובדה שההתנהלות הפוגענית של הנהלת המכון כל תכליתה היא לפגוע ולמנוע קשר ישיר ורציף עם העובדים, כל האחריות תוטל עליך ועליך בלבד, ועל כל המשתמע מכך".

תגובת מכון וינגייט: “המייל של יו”ר הוועד פתוח ככל המיילים במכון. בוצע ארגון מחדש וצמצום אופציית ההפצה לכלל העובדים במייל הארגוני במכון וינגייט. בעבר היו קרוב ל-15 אנשים אשר יכלו לשלוח מייל בתפוצה רחבה והאפשרות צומצמה לארבעה גורמים בלבד מתוקף תפקידם המקצועי. גם להנהלת המכון נחסמה האופציה הזו. יו”ר הוועד יכול לשלוח מייל לכל אדם במכון ומחוצה לו וחשבונו לא נחסם”.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו