יום רביעי, 17.08.2022 שעה 06:46

הטניס והאתלטיקה נכנסו לתוכנית הבתים הלאומיים

האיגודים, יחד עם זה של טיפוס הקירות, הצטרפו לתוכנית של מכון וינגייט. השר טרופר: "מעבירים תקציבי עתק", מנכ"ל המכון: " מהלך אסטרטגי ארוך טווח"

|
וינגייט (מכון וינגייט)
וינגייט (מכון וינגייט)

צעד משמעותי בקידום תוכנית הבתים הלאומיים. מכון וינגייט קיים הערב (חמישי) מסיבת עיתונאים, בהשתתפות שר התרבות והספורט חילי טרופר, ובה הכריזו הצדדים על הצטרפותם של איגוד הטניס, האתלטיקה וטיפוס הקירות למכון.

לאחר טקס החתימה על הצטרפותם, למעשה מעתה מכון וינגייט מארח את הספורטאים של האיגודים המובילים בספורט הישראלי, כמו נבחרות הג’ודו, השחייה, ההתעמלות והאתלטיקה בין היתר. במשרד הספורט מקווים כי איגודים נוספים יצטרפו לתוכנית שתאפשר להם לקבל שירותים רבים בשטח המכון.

שר התרבות והספורט, חילי טרופר, אמר: “אנחנו יוצקים תוכן למכון. מיטב ההישגים של הספורט הישראלי נולדו כאן, בין היתר גם במשחקים האולימפיים האחרונים, כאשר בווינגייט מטפחים את הכישרונות הצעירים כל הדרך להצלחה בעולם. ראשי האיגודים, אני משוכנע שאתם עושים צעד נכון עם הקמת הבתים הלאומיים לענפים שלכם. זה המקום שיוביל את המצוינות. אנו מעבירים לכאן תקציבי עתק ותהיה כאן תנופת פיתוח אדירה. האחריות שלנו היא לעשות הכל כדי שנצליח ביחד. וינגייט הופך לבית של הספורט הישראלי”.

חילי טרופר (איציק בלניצקי)חילי טרופר (איציק בלניצקי)

מנכ"ל מכון וינגייט, שי אברהמי, ציין: “הקמת הבתים הלאומיים הוא מהלך אסטרטגי ארוך טווח, שיהפוך את מכון וינגייט לבית של הספורט הישראלי. האיגודים יעברו למרכז אימונים איכותי, הראוי לנבחרות הלאומיות ההישגיות בישראל. המתקנים המשודרגים יסללו עבורם את הדרך המקצועית להישגים ספורטיביים בינלאומיים, כפי שראינו עם נבחרות ההתעמלות שעברו לווינגייט כשנה וחצי לפני טוקיו 2020. מדובר באי ירוק שמכיל מרכזי אימון עם מגורים, תזונה ורפואת ספורט - הכל במקום אחד”.

יו”ר איגוד האתלטיקה, עמי ברן, אמר לאחר החתימה: “וינגייט היה בית הלאומי של כולנו, היינו פה עוד לפני הרבה שנים וההסכם הזה הוא משהו שצריך היה לקרות כבר לפני זמן רב. המנכ”ל שלי, גל לוי, השיג הישגים גדולים עבור האתלטים הישראלים בהסכם הזה ואני שמח על כך”.

עמי ברן, יו"ר איגוד האתלטיקה (נעם מורנו)עמי ברן, יו"ר איגוד האתלטיקה (נעם מורנו)

אשר קסו, יו”ר איגוד הכדורעף, ציין: “אני בטוח בבחירה שלנו ואני רוצה להודות למשרד הספורט על היצירה הזאת. אני בטוח שזו תהיה יצירת מופת”.

מנכ”לית איגוד ההתעמלות, שרית שנער, אמרה: “אני נרגשת לייצג את המתעמלים והמתעמלות, המאמנים והמאמנות, ומשפחת ההתעמלות כולה. זהו יום חג לענף שלנו. לפני פחות משלושה חודשים הוכחנו שיש לנו את הספורטאים הטובים ביותר שהביאו את ההישגים הגדולים ביותר. כאשר המשאבים מגיעים, גם ההישגים מגיעים. אני שמחה שמצאנו בית להתעמלות ואני מאמינה שבהשקעה נבונה נייצר מסורת של הישגים. תודה שעזרתם לנו לכתוב את ההיסטוריה של הספורט”.

יו”ר איגוד הטניס, אבי פרץ, הוסיף: “רוח התקופה מביאה איתה שינוי, במשרד הספורט ובמכון וינגייט. יש תמיכה שמתבטאת בהקמת הבית הלאומי הזה. אנו בטוחים כי התמיכה הזו לא תעצור. הקמת הבית הלאומי זה אמצעי, לא מטרה, כי נשתמש בו כדי להשיג את המטרות שלנו. נחבר את המועדונים, השחקנים והמרכזים כדי לייצר ימים יפים. שמחנו והיינו גאים בכל פעם שספורטאי ישראלי עלה להתחרות במשחקים האולימפיים והתרגשנו מהתקווה, ואני מודה שהייתה גם קצת קנאה. אנו מתכננים שינויים ברובד המקצועי ונעשה הכל כדי להגיע למשחקים האולימפיים ולהישגים נוספים אחרים. אין לי ספק שהזרעים שזורעים פה יישאו פרי. יש לנו סבלנות ואמונה שהטניסאים שלנו יחזרו לקדמת הבמה”.

תאונה במירוץ האופניים רגע לפני קו הסיום
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו