יום ראשון, 16.01.2022 שעה 21:14

"ההגה עובר לספורטאים, עברנו השפלות בעבר"

יו"ר הוועד האולימפי, יעל ארד, על המינוי: "לאורך כל הדרך עמדו בראש ארגוני הספורט אנשים שליבם לא היה נתון לספורטאים". גלעדי, טרופר וכרמי בירכו

2 תגובות |
יעל ארד (ראובן שוורץ)
יעל ארד (ראובן שוורץ)

יעל ארד עשתה הערב (ראשון) היסטוריה, ולא בפעם הראשונה. הספורטאית הראשונה שכתה במדליה אולימפית עבור ישראל, הפכה גם לספורטאית העבר והאישה הראשונה בתולדות המדינה שתמלא את תפקיד יו”ר הוועד האולימפי הישראלי.

בישיבה ההנהלה ההיסטורית שאישרה את מינויה, אמרה ארד הנרגשת: “אני רוצה להודות לחברי ההנהלה שיושבים סביב השולחן על כך שהבעתם בי אמון. עבורי זו נקודה משמעותית בזמן, שלב נוסף במסע אישי ארוך, אבל גם התחלה חדשה לספורט הישראלי. ההגה עובר לספורטאים. אני רוצה להודות ליגאל כרמי על תשע שנים נפלאות של עבודה משותפת, היית הגשר של הספורטאים מול ההנהלה והיית לי המאמן הטוב ביותר”.

יעל ארד על תפקידה כיו"ר הועד האולימפי

עוד הוסיפה: “ב-1996 פרשתי מספורט תחרותי, אחרי 21 שנות קריירה. לאורך כל הדרך עמדו בראש ארגוני הספורט אנשים שברובם נהנו מהעוצמה והכוח, אך ליבם לא תמיד היה נתון לספורטאים. עברנו חוויות משפילות. כשפרשתי נדרתי שיבוא יום ואעשה תיקון ואעמוד בראש הספורט האולימפי בישראל, שאשים את הספורטאים והמאמנים במרכז. ב-2013 הצטרפתי לבית הזה, להנהלת הוועד האולימפי, בוגרת ומנוסה יותר. מוחמד עלי אמר פעם - אדם שראה את העולם בגיל 50 כמו שראה בגיל 20 בזבז 30 שנים מחייו. חיכיתי כדי להגיע לתפקיד ורצינו לשים את ההון האנושי במרכז, כולנו תומכי לחימה של הספורטאים והמאמנים”.

יעל ארד (ראובן שוורץ)יעל ארד (ראובן שוורץ)

היו”ר החדשה גם סימנה מטרות: “החזון שאני מביאה הוא הישגי. לייצר קפיצת מדרגה משמעותית נוספת בשבע השנים הקרובות. אין סיבה להוריד את הרגל מהגז. נצטרך להעז ולשאוף להתקדמות נוספת. הקצאת משאבי ענק לנוער, תקצוב מאמנים והאגודות, נוכל להמשיך לעלות לגבהים חדשים. בשנים האחרונות באיגודים המצליחים בישראל היו נשים, אבל הן כמעט ולא מעזות להתמודד על מקומן בהנהגת הספורט, והערב אני קוראת מכאן לספורטאיות עבר ומאמנות לקום ולהתמודד על תפקידי מפתח בספורט הישראלי כי היכולות שלכן חסרות כאן. צריך יותר ילדות ספורטאיות, יותר מאמנות ויותר מנהלות. עד כה לא עמד בראש מערכת ספורט גדולה בישראל לא אף ספורטאי עבר ולא אף אישה, אבל הגיע הזמן חברים”.

אלונה ברקת ויעל ארד (ראובן שוורץ)אלונה ברקת ויעל ארד (ראובן שוורץ)

עוד אמרה: “ספורטאים גדלים באגודות, ונפעל בכל דרך לחזק את האגודות ולהעצים אותן. בשנים האחרונות יש לנו יחסים מורכבים עם משרד הספורט, שצריך לפעול לרגולציה מול הכנסת, להגדיל את כמות הספורטאים בבסיס הפירמידה ולדאוג למאמנים. לכן עלינו להכפיל את תקציב הספורט בישראל. לשמחתי, הנהגת משרד הספורט בראשות חילי טרופר היא מהטובות שיש. בשנה הבאה נציין 50 שנה לטבח י”א חללי מינכן, שעלינו לזכור ולא לשכוח, ולא לתת לזה לקרות שוב. כולנו יחד עושים צעד נוסף בהיסטוריה של הספורט הישראלי, לא רק אני. כיו”ר הוועד האולימפי אני מבקשת לומר לספורטאים והספורטאיות הצעירים והצעירות - אל תוותרו על החלומות שלכם”.

גלעדי: “רגע היסטורי”. טרופר: “משוכנע בטובתך בספורט הישראלי”

אלכס גלעדי הודיע: “הנהלת הוועד האולימפי בחרה הערב את יעל ארד ליו”ר ההנהלה. מעתה ואילך את גברתי היו”ר. עבדת קשה מאוד וקיבלת את הסמכות להנהיג את הספורט הישראלי. זהו רגע היסטורי”.

אלכס גלעדי ויעל ארד (ראובן שוורץ)אלכס גלעדי ויעל ארד (ראובן שוורץ)

שר התרבות והספורט, חילי טרופר, מסר: ״אני מברך את יעל ארד היקרה, המדליסטית האולימפית הראשונה של ישראל, על מינויה ליו"ר הוועד האולימפי. אני משוכנע שיעל תדע להוביל את הספורט האולימפי להישגים גדולים. נעשה הכול כדי לעבוד בשיתוף פעולה למען הספורט הישראלי. משוכנע בטובתך בספורט הישראלי״. 

חילי טרופר (איציק בלניצקי)חילי טרופר (איציק בלניצקי)

היו”ר היוצא, יגאל כרמי, אמר באסיפה הכללית: “יעל ארד היא המדליסטית הראשונה של מדינת ישראל, היא הראשונה שהגיעה למעמד זה והציבה את הספורט הישראלי במקום בו לא היינו קודם. יעל ארד תהיה האישה הראשונה לכהן כיו”ר הוועד האולימפי. זו בהחלט פריצת דרך. נכון שהעולם משתנה, וגם עולם הספורט משתנה, אבל יעל ניתבה את דרכה בסביבה מאוד גברית וכך מעמידה אותנו שוב, במקום בו לא היינו קודם”.

עוד הוסיף כרמי: “יעל מביאה אתה לתפקיד הבנה גדולה בספורט ובמיוחד בספורט האולימפי והדבר בהחלט יסייע. יעל מבינה היטב את הצד העסקי של עולם הספורט, דבר שיעזור לשרת את מטרות הוועד ואת האיתנות הפיננסית שלו. כל הנקודות שציינתי הן חשובות אך החשוב מכל לדעתי, הדבר המרכזי אותו מביאה יעל לתפקיד הוא יכולת מנהיגות מוכחת. יעל היא מנהיגה. היא מסוג המנהיגים שיחד עם אחרים תעצב ותעדכן את חזון הספורט הישראלי. אך חשוב מזה, היא תגבש סביבה את כל כוחות הספורט בישראל ותמצא את הדרך להגשים חזון זה. אני משוכנע שהספורט הישראלי, תחת הנהגתה, ימריא לגבהים חדשים”.

אלכס גלעדי, יעל ארד ויגאל כרמי (ראובן שוורץ)אלכס גלעדי, יעל ארד ויגאל כרמי (ראובן שוורץ)

מנכ”ל מרכז מכבי, נאור גלילי, אמר על המינוי: “הספורט הישראלי זכה ועשה תקדים עם ספורטאית, אישה והמדליסטית הראשונה של ישראל שלוקחת את המושכות בניהול הספורט בישראל. אני שמח שהגענו לזמנים האלה. הובלנו את התהליך הזה במשך תשע שנים, עם כניסתם של ספורטאים אולימפיים נוספים לתחום הניהול, כמו איתי מרגלית, נטע ריבקין, עדי ביכמן ועובדים נוספים במרכז מכבי ובאיגודים שהרקע שלהם הוא ספורטאי עבר. הם באים עם יכולות ניהול מרשימות כדי לקדם את הספורט בישראל ועל כך אני שמח”.

כאשר נשאל מה חלקו במהלך שהוביל למינוי של יעל ארד, השיב גלילי: “ימים יגידו. אני רק יכול לומר שהמטרה הזו עמדה לנגד עיניי בשנתיים האחרונות וזה רגע מאושר בשבילי על כך שהצלחתי להגשים את העידן החדש של ניהול הספורט בישראל”.

נאור גלילי (חגי מיכאלי)נאור גלילי (חגי מיכאלי)

יורם אורנשטיין, מנכ”ל הפועל, ציין: “אנחנו מאחלים ליעל ארד הצלחה ואנחנו בטוחים שתוביל את הספורט ישראלי לדרך חדשה, בה נוכל למנף את נושא העמותות והאגודות שהן חשובות מאוד למדינת ישראל והמתקנים שצריכים לבנות. אין לנו ספק שיעל תניף את הדגל ונגיע להישגים בתחומים אלה ביחד איתה”.

יורם אורנשטיין (חגי מיכאלי)יורם אורנשטיין (חגי מיכאלי)

ניר אלון, ראש חטיבת הספורט בהסתדרות, אמר: ״בשם ארגוני השחקנים בחטיבת הספורט בהסתדרות, אני רוצה לברך את יעל ארד על המינוי החדש שלה לראש הוועד האולימפי. ארד היא אחת משלנו, מקצוענית בכל דבר שהיא עושה וספורטאית מלידה.  אני בטוח שהיא תתרום ותעצים את הספורטאים והספורט בישראל״. 

ניר אלון (חגי מיכאלי)ניר אלון (חגי מיכאלי)
אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30