יום רביעי, 10.08.2022 שעה 23:26

בשבת: אירוע הרכיבה "גלגלים של תקווה" חוזר

אחרי הפסקה של שלוש שנים: אירוע הרכיבה על אופניים של עמותת "אתגרים" יתקיים בפעם ה-18 בעמק יזרעאל בהשתתפות אלפים מכל רחבי הארץ

|
אירוע הרכיבה
אירוע הרכיבה "גלגלים של תקווה" (צילום: ישראל פרץ)

עמותת "אתגרים", העוסקת בהעצמה ושילוב חברתי של ילדים ובוגרים עם מוגבלות באמצעות ספורט אתגרי בטבע, תערוך בשיתוף המועצה האזורית עמק יזרעאל בפעם ה-18, את אירוע הרכיבה החברתית המוביל מסוגו בישראל - "גלגלים של תקווה". האירוע שנועד להעלות את מודעות הציבור לשילובם של אנשים עם מוגבלות בחברה, יתקיים ביום שבת, ה-11 ביוני וייערך לראשונה מאז פרצה מגפת הקורונה.

במסגרתו, יצאו לרכיבה מעצימה וחווייתית אלפי אנשים עם ובלי מוגבלות, משפחות עם ילדים בכבישים פתוחים ומסלולי שטח בנופים מרהיבים של העמק הירוק. האירוע השנה יכלול שלושה מסלולי רכיבה: מסלול כביש סובב עמק באורך של 54 ק"מ, מסלול שטח ארוך באורך של 33 ק"מ, ומסלול שטח למשפחות באורך של 8 ק"מ. הזינוק לשלושת המסלולים, שכולם מעגליים, יהיה בבניין המועצה האזורית עמק יזרעאל החל מהשעה 6:00 בבוקר. בסיום האירוע יתקיים ליד בניין המועצה הפנינג חווייתי למשתתפים ובו דוכנים והפעלות.

מנכ"ל עמותת אתגרים, ניר הכהן: "לאחר שנבצר מאיתנו לקיים את האירוע החשוב והמשמעותי הזה אנו נרגשים מאד לקיים מחדש את "גלגלים של תקווה" שהפך ברבות השנים למסורת המוקדשת לעידוד השילוב והעצמה של אנשים עם מוגבלות. אנו מודים לשותפינו היקרים מהמועצה האזורית עמק יזרעאל, ומצפים למשתתפים רבים מכל רחבי הארץ שייהנו מפעילות ספורטיבית לצד עשייה חברתית". 

ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר: "אנו גאים ונרגשים לקיים שוב את אירוע גלגלים של תקווה 2022 בשיתוף עמותת 'אתגרים'. משתתפי המרוץ הרבים יתארחו בתקופה הכי יפה בעמק – בה שדות העמק זהובים והאווירה מרגשת וססגונית כמשתתפי המרוץ החשוב הזה, שמטרתו העלאת מודעות הציבור לשילובם של נכים ואנשים עם מוגבלויות בחברה כשווים". 

עמותת "אתגרים" נוסדה בשנת 1995 במטרה להעצים ולשלב חברתית אנשים עם מוגבלות באמצעות ספורט אתגרי בטבע. פעילות זו נחקרה והוכחה ככלי להעצמה אישית, לחיזוק הביטחון והדימוי העצמי, והרחבת היכולות בכל תחומי החיים. פעילות "אתגרים" פתוחה לכלל ציבור האנשים עם מוגבלות פיזית, קוגניטיבית, נפשית וחושית ולכל הגילים. העמותה פיתחה, לראשונה בישראל, מגוון ענפי ספורט חדשים בטבע המותאמים לצרכים מיוחדים: אופניים, פארקי חבלים, ריצה והליכה, שייט, צלילה, גלישת צוקים וטיפוס, סקי מים, קיאקים, קארטינג ועוד. "אתגרים" פועלת בכל רחבי הארץ, כשמידי שנה לוקחים חלק בפעילות העמותה כ- 5,000 ילדים ובני נוער ומעל 1,000 בוגרים. הפעילות מבוססת על מפעל התנדבות רחב היקף של 1200 מתנדבים.

לפרטים נוספים והרשמה באתר גן ספורט:
https://www.gansport.co.il/cgi-webaxy/item?174

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו