יום רביעי, 17.08.2022 שעה 07:30

החלטה על קריירה: ג'וקוביץ' והצ'אנס האחרון

השליחה לעוד 'מאסר' שעשויה לפרק אותו לגמרי, הלחץ המקומי שגרם לביטול נוסף וההחלטה של המארגנים שדחקה אותו עוד יותר לפינה. בינתיים, סרביה גועשת

|
נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)
נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)

אם בטעות מישהו חשב ש’הרפתקאות’ נובאק ג’וקוביץ’ באוסטרליה הסתיימו, לפחות בפן החוקתי, מוקדם יותר היום (שישי) הוא קיבל תשובה חד משמעית לכך שממש לא. כידוע שר ההגירה במדינה החליט לבטל בשנית את הוויזה של המדורג ראשון בעולם, שנשלח למעצר עד יום ראשון ושוב ימתין להחלטת הערעור הנוסף לגביו.

אז אחרי ששהה במלונית קורונה המדוברת בפרק הקודם, אם אפשר להגדיר זאת כך, שוב ג’וקוביץ’ נשלח חזרה למלון האימים, כפי שכינו בתקשורת בסרביה. אם אז הוריו טענו על התנאים והיחס הנוראי שקיבל (“מוחזק עם חרקים בחדר, אוכל נוראי וללא אפשרות לישון”), מעניין לראות מה יהיו התגובות בשנית, בפרט כשהטורניר עוד רגע כאן וכל שעה שנובאק לא מקיים את אורח החיים הקבוע שלו (יוגה, אוכל נטול גלוטן, אימונים וכו’), זה לגמרי עוד ‘מאסר’ רציני עבורו.

גם אם לבסוף יוחלט שישחק, סיכוי הגיוני מאוד שהתקופה הזו, הכי רחוק מהתנאים שהוא רגיל וצריך, תוציא אותו לגמרי מאיזון והוא לא יהיה דומה לשחקן שהכרנו. אז כיצד אחרי שכבר קיבלו את הערעור שלו ואיפשרו לו להיכנס לתחומי אוסטרליה הוויזה נשללה ממנו בשנית? מאוד פשוט, לחץ מקומי. 95% מתושבי אוסטרליה מחוסנים וגם אם מרביתם חיבבו את נובאק בעבר, הניסיון להיכנס ללא חיסון ועם אישור רפואי חריג למדינתם, קרוב לוודאי שכבר השכיח אצלם את החיבה אליו. כעת ההחלטה עברה לבית המשפט הפדרלי במלבורן, שבעצם גם לוקח אחריות אולי על קריירה שלמה.

נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)

גירוש מיידי מאוסטרליה זה כתם גדול להמשך הקריירה של הטניסאי המעוטר והאיכותי (על כך אין שום עוררין), שכזכור רחוק מייג’ור אחד מלהיות הגדול מכולם, ובמקביל גירוש שכזה גם יגרור כנראה הרחקה לשלוש שנים מאוסטרליה. דבר שכמובן יקשה מאוד על ג’וקוביץ’, בן ה-34, בשנים שנותרו לו על המגרשים, המשמעות היא כמובן שיתחיל כל שנה עם אפשרות לזכייה בשלושה גראנד סלאם ולא יותר.

אם כל הצרות לא מספיקות, אז נראה שגם ראשי הגראנד סלאם במלבורן מאסו בפרשה והם שיבצו את הצד של נולה כבר ליום המשחקים הראשון, כלומר יום שני זה הדד-ליין הסופי בנוגע לנובאק, שאם יקבל את האישור כבר יצטרך לעלות על המגרש. זה כמובן יום אחד פחות להתכונן, משפטית, פיזית או גם וגם, אבל הייתה להם אפשרות להתחיל עם החצי השני של ההגרלה, מה שיאפשר לקבוע את משחקו של הסרבי רק ביום שלישי. זה כאמור לא קרה, ונראה שגם כבר ב-AO מחפשים החלטה מהירה, לכאן או לכאן.

בינתיים מולדתו גועשת. אמנם לאחרונה נמתחה ביקורת על ההתנהלות שלו בזמן שידע שנבדק, על הנייר בכל אופן. אבל בסרביה לא נותרו אדישים לביטול הנוסף של הוויזה. “זו פשוט בושה, מחזירים שוב את נובאק למלון האימים הזה”, נכתב בתקשורת המקומית, כשבמקביל גם טניסאים סרבים בהווה ובעבר, כמו יאנקו טיפסרביץ’, זעמו נוכח המצב: “לא ייאמן, הם מתייחסים אליו ממש כל אל פושע. למה מראש אמרו לו להגיע אם עושים לו את זה?”, תהו במולדתו של הג’וקר.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו