יום ראשון, 16.01.2022 שעה 22:03

מדליית זהב נוספת למור ספיר, שחתם שנה אדירה

המטפס הישראלי הפראלימפי זכה בזהב באליפות העולם שהסתיימה הלילה בלוס אנג'לס וסגר שנה עם 4 מדליות ב-4 תחרויות: "השנה הטובה ביותר שיכולתי לבקש"

1 תגובות |
מור ספיר (צילום: עומרי מסיקה)
מור ספיר (צילום: עומרי מסיקה)

הישג פנטסטי למור ספיר, המטפס הישראלי הפראלימפי, שזכה במדליית הזהב בגביע העולם בטיפוס פראלימפי שהסתיימה הלילה (בין ראשון לשני) בלוס אנג'לס, והוא חותם שנה מופלאה עם ארבע מדליות בארבע תחרויות ותואר אלוף העולם.

זו הייתה שנה מופלאה לספיר, שזכה בחודש שעבר בתואר אלוף העולם בטיפוס פראלימפי. כאשר בנוסף זכה השנה במדליות זהב בשתי תחרויות גביע העולם (אינסברוק ולוס אנג'לס), ובמדליית כסף בגביע העולם בבריאנסון. מתוך 16 מסלולי תחרויות השנה סיים ספיר 15, הישג חסר תקדים בטיפוס.

ספיר פתח את המוקדמות בלוס אנג'לס בצורה מושלמת, כאשר סיים עם שני "טופים" (סיום מסלול). בגמר התחרות היה ספיר המטפס האחרון שיצא אל הקיר, כאשר בצורה יוצאת דופן, שני המטפסים שלפניו נפלו באותה האחיזה ובאותו הזמן והיו בשוויון מוחלט. ספיר הצליח לגעת באחיזת הטופ של מסלול הגמר דבר שהקנה לו את המקום הראשון ומדליית הזהב.

לאחר הזכייה אמר מור ספיר: "זו הייתה השנה הטובה ביותר שיכולתי לבקש לעצמי. הגעתי לתחרות הזו אחרי אליפות העולם בלי אנרגיות כמעט, אבל הבטחתי לעצמי שאני לא נח ומנסה לסיים את השנה הזו עם עוד הישג. עברתי מסע השנה במעבר קטגוריה מקטגוריית קטיעה לקטגוריית פגיעה בשתי גפיים, שמציב אותי בעמדת נחיתות מול המתחרים ואני רושם עוד מכשול עליו התגברתי בחיים. אני שמח שאת המסלול האחרון לא סיימתי, זה מה שישאיר אותי רעב, כדי לחזור בשנה הבאה ולעשות אפילו עוד יותר".

בטיפוס הנכים מתחרות קטגוריות נכות שונות על מסלולים נפרדים, המותאמים לסוג הנכות. ספיר מתחרה בקטגוריית RP2 המורכבת מספורטאים עם פגיעות מסוגים שונים בשני אברי גוף. ספיר הוא המתחרה היחיד בקטגוריה, ואף בעולם כולו, המטפס ללא עשר אצבעות ידיו אותן איבד במהלך אסון מפולת השלגים ברכס האנאפורנה בשנת 2014 והוא החל לטפס כחלק מתהליך השיקום.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30