יום ראשון, 16.01.2022 שעה 20:12

גיל כהן עברה ניתוח בכתף וצפויה להיעדר כחצי שנה

השייטת הישראלית, אלופת העולם בשייט מפרשיות 470, נותחה בעקבות פריקת כתף ותיעדר כחצי שנה. צפויה לשוב לאליפות העולם שתתקיים בישראל בשנה הבאה

0 תגובות |
השייטת גיל כהן (שחר גרוס)
השייטת גיל כהן (שחר גרוס)

גיל כהן, שזכתה השנה באליפות העולם בשייט מפרשיות 470 עם נועם חומרי, עברה בסוף השבוע האחרון ניתוח מורכב בעקבות פריקת כתף. בעקבות זאת, היא צפויה להיעדר במשך כחצי שנה מאימונים ותחרויות, אבל השייטת מתכננת לחזור לאליפות העולם שתתקיים בישראל בשנה הבאה ולהסתער מחדש על מדליית הזהב.

כהן בת ה-29, שהשתתפה במשחקים האולימפיים בלונדון 2012 ובריו 2016, נפצעה בסיום אימון שקיימה בחודש שעבר. היא פרקה את אותה הכתף בפעם השלישית בשנים האחרונות, ולכן נאלצה לעבור ניתוח מורכב בסוף השבוע האחרון אצל ד”ר ערן דולב.

גיל כהן ונועם חומרי (צילום: איגוד השייט בישראל)גיל כהן ונועם חומרי (צילום: איגוד השייט בישראל)

גיל כהן מתאוששת כעת מהניתוח. בעוד כחצי שנה היא תוכל לחזור להתאמן ולהתחרות, כאשר המטרה שלה היא להשתתף ביחד עם חומרי באליפות העולם ב-470 שתתקיים בישראל באוקטובר 2022. השניים, שזכו השנה באליפות העולם בדגם המעורב, צפויים לחזור לעבוד בקרוב ביחד עם המאמן הלאומי גידי קליגר בדרך למשחקים האולימפיים בפאריס 2024.

“עברתי ניתוח מורכב בגלל פריקת כתף חוזרת”, שיתפה גילי כהן. “היה צריך לתקן את הרקמה שעוטפת את המפרק בכתף, כך שעברתי ניתוח ארתרוסקופיה, ולאחר מכן עברתי עוד ניתוח נוסף של השתלת גיד בגלל בעיה שהייתה לי מאז תאונת הדרכים שעברתי ב-2014”.

גיל כהן ונועם חומרי (João Costa Ferreira - osga_photo)גיל כהן ונועם חומרי (João Costa Ferreira - osga_photo)

לדבריה של השייטת, היא תידרש לנוח לתקופה ממושכת לפני שתוכל לחזור להתאמן: “כרגע אסור לי להזיז את היד, היא מקובעת לגוף וזה מבאס שאי אפשר להתחיל את העונה כמו שצריך באימונים שרצינו לעשות עם גידי קליגר, אבל מצד שני העדפתי לעבור את זה עכשיו, לסיים את השיקום בתוך כמה חודשים ושהפציעה הזו לא תחזור שוב בשלוש השנים שנותרו עד לאולימפיאדת פאריס”.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30