יום רביעי, 06.07.2022 שעה 22:20

על הצלחתו של שוער בן-15 למרות מגבלת השמיעה

נערים ב': הפועל רובי שפירא חיפה קלטה בתחילת העונה לשורותיה את מוסלם אל גדיר שבאוזנו מכשיר שמיעה. זה לא מפריע לו להיות אחד מהטובים בשנתון שלו

|
מוסלם אל גדיר (פרטי)
מוסלם אל גדיר (פרטי)

בהרבה מקרים שחקנים כבדי שמיעה היו צריכים לוותר על החלום של כדורגלן, שלא לדבר על תפקיד השוער. לא בסיפורו המדהים של מוסלם אל גדיר בן ה-15, שהגיע בתחילת העונה להפועל רובי שפירא חיפה, המשחקת בליגת נערים ב' כרמל. בשונה מהקבוצה הבוגרת, שירדה לליגה ב' וטרם ברור מה עתידה צופן לה, הקבוצה הצעירה אותה מלווים אילן ויצמן (המאמן) ואליי וורקו (עוזר המאמן), צפויה לסיים בין חמשת הראשונות בליגה, כמשחקה האחרון יתקיים מחר (שבת) בקריית חיים מול איחוד בני כפר קרע.

גדיר הצעיר, שמגיע מהיישוב הבדואי שבצפון, ביר אל מכסור, החל את קריירת המשחק שלו לפני שלוש שנים, אז היה חלק מקבוצת הבית, אחי ביר אל מכסור, ששיחקה בליגת ילדים א' צפון 1. הוא שיחק אז ב-12 משחקים, כשסביב חודש מרץ פרצה מגפת הקורונה ששיתקה את הכדורגל הישראלי והפסיקה את פעילותן של כלל הליגות. עונה לאחר מכן, הגיע למועדון כדורגל שפרעם, כשמשחקו הראשון היה אך ורק בחודש מרץ 2020. הוא היה שותף בעשרה משחקים בלבד בליגת נערים ג' מפרץ 1, אך העונה, בהפועל רובי שפירא חיפה, עשה את קפיצת המדרגה. "הייתה ציפייה מאוד גדולה לראות אותו משתלב במועדון שלנו", מספרים בכרמל.

בכל זאת, כפי שהוזכר, מדובר בילד כבד שמיעה, המשתמש באוזניה על מנת לשמוע טוב יותר את הסובבים אותו. ברוב המקרים, שחקנים בגילו, בעקבות המגבלה, היו מוותרים מזמן על החוויה, בוודאי בגיל כה צעיר, אלא שכאן, בהפועל רובי שפירא חיפה, התקבל בזרועות פתוחות והחוויה התעצמה עוד יותר. היה שותף בלא פתוח מ-19 משחקים העונה ואף קיבל הזדמנות בקבוצת נערים א', המשחקת בליגת נערים א' ארצית צפון, הליגה המשנית לליגה העל באותו השנתון. יש הצופים לו עתיד, שכן הציל העונה את הקבוצה (נערים ב') לא מעט פעמים. "לא מוותר לעצמו ויודע שיש לו מה שלאחרים אין והמסוגלות שלו גבוהה מגדר הרגיל", מספרים בקרבו.

מוסלם אל גדיר (פרטי) (מערכת ONE)מוסלם אל גדיר (פרטי) (מערכת ONE)
מוסלם אל גדיר (פרטי)מוסלם אל גדיר (פרטי)

המאמן אילן ויצמן אמר על השוער הצעיר: "מוסלם הוא שוער מוכשר שהגיע אליי בתחילת העונה. למרות המגבלה שלו של חרשות חלקית, הוא עשה קידום מדהים, עבד קשה מאוד וחיכה בסבלנות ובשקיקה רבה לקבל את ההזדמנות שלו על הדשא. היום הוא השוער הראשון המוביל והמצטיין שלנו בקבוצה ואף היה חלק מהניצחון מול יקנעם במחזור האחרון וכמובן בעוד לא מעט משחקים העונה. שמחים שהוא בשורותינו”.

שחקני חיפה חוגגים אליפות עם האוהדים
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו