יום שבת, 02.07.2022 שעה 04:38

סאות'גייט תקף את קטאר, המנכ"ל לא נשאר חייב

מאמן אנגליה אמר ש"זאת בושה גדולה" שחלק מאוהדי נבחרת שלושת האריות לא יגיעו לקטאר בגלל הפרת זכויות אדם. אל קאטר הזהיר: "שיבחר מילים בזהירות"

|
גארת' סאות'גייט (רויטרס)
גארת' סאות'גייט (רויטרס)

ההכנות למונדיאל 2022 בקטאר כבר בעיצומן ואוהדי הכדורגל העולמי כבר מחכים לחודש נובמבר, אז באופן תקדימי ייערך לראשונה ‘מונדיאל חורף’ מעצם החום הכבד הפוקד את המדינה מחצי האי ערב. יחד עם זאת, ממשיכים להישמע הקולות להחרמת גביע העולם בעקבות הפרת זכויות אדם של אזרחים בקטאר במהלך ההכנות לטורניר היוקרתי, שהחלו עוד מאז ההכרזה על קיומו ב-2010.

מי שלקח צד בדיון הוא לא אחר מאשר מאמן נבחרת אנגליה, גארת’ סאות’גייט שאמר ש”זאת בושה גדולה” שחלק מאוהדי נבחרת שלושת האריות לא יטוסו לקטאר בגלל המצב. מי שלא היה מוכן לשתוק לדבריו של סאות’גייט הוא מנכ”ל גביע העולם בקטאר, נאסר אל קאטר, שאמר: “השאלה שלי היא מי מהנבחרת האנגלית הגיע לקטאר? השאלה שלי למאמן היא האם הוא היה בקטאר? האם הוא מבסס את דעותיו והצהרותיו הפומביות רק על מה שקרא? כי זאת בעיה אם אתה מבסס את הדעות שלך ואתה מאוד קולני לגבי זה בהסתמך רק על דברים שקראת”.

עוד הוסיף אל קאטר: “מישהו עם הרבה השפעה כמו סאות’גייט, מישהו עם קהל גדול שמקשיב למה שהוא אומר, צריך לבחור את מילותיו בזהירות רבה. אני חושב שלפני שהוא מוציא הצהרות כאלה, כשזה מגיע לעובדים, הוא צריך לבוא לכאן, לדבר איתם ולהבין מה הם מקבלים מלעבוד כאן. יש מקרים (בעייתיים) בודדים, אלה המקרים שמגיעים לתקשורת. עם זאת, אני יכול להבטיח לו שאם הוא יבוא לכאן וידבר עם רוב העובדים, הם יגידו לו איך הם רושמים את הילדים שלהם לאוניברסיטה. הם יספרו לו איך הם בנו בצורה הזאת את בתיהם”.

הילד ייבש את הנרי בכדי להצטלם עם אוריגי
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו