יום רביעי, 06.07.2022 שעה 03:04

נתניה תארח את סבב אליפות העולם בגלישת גלים

החל מה-15 במרץ העיר תארח בפעם ה-5 את הסבב היוקרתי בהשתתפות טובי הגולשים מהעולם. במתחם התחרות יתקיים הפנינג ססגוני: הכניסה לאירועים חופשית

|
סבב אליפות העולם מגיע לישראל (יעקב מדר)
סבב אליפות העולם מגיע לישראל (יעקב מדר)

עיריית נתניה וארגון גולשי הגלים בישראל, ה-WSLׁׁ ׁ(ליגת הגלישה המקצועית) יארחו זו השנה החמישית בין ה-15-27 למרץ, את תחרות 3000QS Seat Pro Netanya , אשר תפתח את עונת התחרויות העולמית של סבב המוקדמות. 

בתחרות ישתתפו למעלה מ-150 גולשים מרחבי העולם אשר מתמודדים במשך כל השנה על ההעפלה לסבב המקצועני הבכיר. 

סך הפרסים בתחרות עומד על 60,000 דולר. בדירוג השנה יעמוד כמו בשנים קודמות על רמה של 3,000 נקודות דירוג, נתון שגורם להתעניינות גדולה בקרב גולשים רבים בינלאומיים.

נתניה תארח את אליפות העולם בגלישת גלים

בנוסף לגריפת הניקוד המשמעותי והפרס הכספי הגדול, בתחרות גם יישמרו מקומות לכישרונות צעירים, על מנת לתת במה לגולשים המקומיים. השנה בשונה משנים קודמות התחרות תכלול גם נשים וגם גברים.

העיר המארחת נתניה תלבש חג, כאשר בחוף קונטיקי (האמפי) יתקיים הפנינג הגלישה הגדול, שילווה במגוון אירועים בחוף ובכיכר העיר, ביניהם הופעות, ומתחם אקספו של החברות המובילות בתחום הגלישה בארץ ובעולם.

ה-WSL הינו הגוף המקצועי המוביל בעולם של ענף הגלישה. בין שאר התחרויות שהוא מקיים במשך השנה מתקיימת גם ה-Qualifying Series  שזוהי תחרות המוקדמות על הזכות להעפלה לסבב האליפות, ה-Championship Tour, בשנה שאחרי. בתום סבב המוקדמות, עשרת הגולשים במקום הראשון יזכו בכרטיס לסבב האליפות בעונה הבאה.

מרים פיירברג-איכר (חגי ניזרי)מרים פיירברג-איכר (חגי ניזרי)

ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר, מסרה: "אחרי שנתיים מאתגרות, במהלכן לא התקיימו אירועים גדולים, אנו גאים לארח זו, השנה החמישית, את סבב ליגת אליפות העולם בגלישת גלים אצלנו בנתניה, הריביירה של ישראל, העיר עם רצועת החוף היפה בארץ ורצועת טיילות מהמרשימות בעולם. תחרות זו הפכה למסורת בעירנו ומיטב הגולשים יגיעו לראות וליהנות מהעיר היפה שלנו". 

יו"ר ארגון גולשי הגלים בישראל, יוסי זמיר: "חג הגולשים בישראל מגיע שוב ואני גאה לומר שסבב אליפות העולם בגלישת גלים יהיה גדול יותר אפילו מבשנים עברו. התחרות מושכת  לארץ את טובי הגולשים מהעולם כשהשנה מספר הספורטאים מחו"ל הוא הגדול ביותר מאז התחילה כאשר השנה הוספנו גם את תחרות הנשים. במשך שנים עשר יום תהפוך נתניה לקרנבל גדול כאשר תוצף בכל הגולשים אותם אנו זוכים לראות רק על מסכי הטלוויזיה כשאליהם יתלוו רבבות צופים שייהנו מקרנבל של אביב".
 

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו