יום רביעי, 17.08.2022 שעה 15:55

קטי ספיצ’קוב נאלצה להפסיק להתחרות בגינוסר

בגלל פארסה סביב הבדיקות הרפואיות שלה, גולשת הרוח הישראלית נפסלה מהתחרות: “מאוכזבת מההתנהלות”. נדחה הערעור של נוי דריהן על הרחקתה ל-60 יום

|
קטי ספיצ'קוב (לילך וויס-רוזנברג)
קטי ספיצ'קוב (לילך וויס-רוזנברג)

בגלל שלא הגישה את הבדיקות הרפואיות בזמן, גולשת הרוח האולימפית קטי ספיצ’קוב לא קיבלה אישור להמשיך ולהתחרות בשיוט הבנים בגינוסר - ואתמול (שבת) נאלצה להישאר על החוף לאחר שנפסלה. כל זאת, למרות שכבר השתתפה בתחרות בכנרת, בה נוטלות חלק חברות נבחרת ישראל בגלישת הרוח.

בתחרות, שמגיעה כעת ליומה האחרון, מובילה שחר טיבי שניצחה בתשעה מתוך 16 השיוטים שהיו בכנרת, שרון קנטור השנייה, דניאלה פלג השלישית ומאיה מוריס הרביעית. אחריהן נמצאות נעמה גזית, לינוי גבע וניב רובינסון. אחרי תחרות טובה בכנרת, היום מגיעה התחרות לשיוטי ההכרעה, בפורמט של חצי גמר וגמר כאשר גם המדורגת במקום החמישי עוד מסוגלת לנצח את התחרות.

בתחרות בגינוסר לקחה חלק גם קטי ספיצ’קוב, אך אמש היא נפסלה במפתיע. ספיצ’קוב הוסרה מרשימת המתחרות, על אף שהשתתפה כבר בתחרות בכנרת, לאחר פארסה עם הבדיקות הרפואיות שלה שלא היו בתוקף. ספיצ’קוב טענה כי לא ידעה על כך ומסרה בדיקה עדכנית במהלך התחרות כפי שסיכמה עם האיגוד, אבל למרות זאת היא נפסלה לאחר מכן בגלל שלא הגישה את הבדיקות בזמן. באיגוד השייט טוענים כי ועדת התחרות היא זו שקיבלה את ההחלטה וכי האחריות על הגשת הבדיקות הרפואיות היא על הספורטאים.

קטי ספיצ'קוב (לילך וויס-רוזנברג)קטי ספיצ'קוב (לילך וויס-רוזנברג)

קטי ספיצ’קוב מסרה בתגובה: “אני הגעתי לתחרות כתחרות חובה שאיגוד השייט סימן כחלק מהתוכנית המקצועית שאני מחויבת להשתתף בהן. רק יום לפני התחרות עודכנתי כי הבדיקות הרפואיות שלי אינן בתוקף וכי איני יכולה להתחרות. האיגוד אישר לי לבצע את הבדיקות במהלך התחרות ולהביאן ביומה השני של התחרות וכך היה. התחרתי ביומה הראשון של התחרות, ולצערי הרב, שופטי התחרות - למרות שמדובר בתחרות פנימית של האיגוד - החליטו לפסול אותי מהשתתפות. התחושה היא קשה ואני מאוד מאוכזבת מכל מה שקרה ומכל ההתנהלות סביב זה”.

באיגוד השייט הגיבו וציינו: “על פי חוק הספורט וחוקי התחרות ספורטאי לא יכול להשתתף בתחרות ללא אישור רפואי. האחריות על אישור רפואי לתחרות היא של הספורטאים. לאחר שהתברר ששני ספורטאים הגיעו לתחרות בסוף השבוע כאשר הם אינם מצוידים באישור רפואי, ניסתה ועדת הערעורים לבוא לקראתם ולאפשר להם להציג אותו ביומה השני של התחרות. לצערנו הדבר לא הסתייע, כיוון שהוא מנוגד לחוקי התחרות, ולכן שני הספורטאים לא הורשו להמשיך ולהתחרות”.

קטי ספיצ'קוב (לילך וויס-רוזנברג)קטי ספיצ'קוב (לילך וויס-רוזנברג)

בתוך כך, נוי דריהן הגישה ערעור על הרחקתה ל-60 יום מכל פעילות לאחר התקרית עם קטי ספיצ’קוב במהלך שהותן באליפות אירופה. דריהן הופיעה ביום חמישי האחרון בפני בית הדין לערעורים של האיגוד, שם הדיין עו”ד אמיר טיטונוביץ פסק לאחר שמיעת הטיעונים כי הערעור נדחה והעונש יישאר על כנו, וזאת לאור חומרת המעשה והתרשמותו מכך שנוי לא הביעה חרטה כנה ואמיתית על התנהגותה.

מאיגוד השייט נמסר בנוגע לדחיית הערעור של דריהן: “אנו מקווים כי סיום זה לפרשה יהווה עדות ברורה למדיניות אפס הסבלנות שנוקט האיגוד אל מול התנהגות בלתי ספורטיבית. אנו תקווה שנוי דריהן מבינה את חומרת המעשה שעשתה ועם שובה לפעילות, לאחר תום העונש, לא נהיה עדים יותר למעשים דוגמת זה”.

נוי דריהן (חגי מיכאלי)נוי דריהן (חגי מיכאלי)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו